12.04.2014

Prawo medyczne - podręcznik dla lekarzy i studentów wydziałów lekarskich

category Zagadnienia ogólne comments dodaj komentarz

Szanowni Państwo, z przyjemnością informuję, że ukazał się podręcznik mojego autorstwa "Prawo medyczne - podkręcznik dla lekarzy i studentów wydziałów lekarskich". Książka uzyskała pozytywne recenzje prof. Tomasza Hryniewieckiego oraz prof. Dariusza Moczulskiego.

"Książka „Prawo medyczne” mecenasa Radosława Tymińskiego jest monografią adresowaną zwłaszcza do lekarzy, ale też studentów i wszystkich pracowników ochrony zdrowia. Powinna być lekturą obowiązkową przed przystąpieniem do pracy, dla dobra i bezpieczeństwa zarówno pacjentów, jak i pracowników. Jest to szczególnie ważne i przydatne w dzisiejszych czasach, gdy obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania aspektami prawnymi działalności lekarskiej i – szerzej – pracowników medycznych, zwłaszcza ze strony licznych kancelarii prawnych. Książka napisana jest bardzo przystępnie. Systematycznie omawia podstawowe zasady i źródła prawa medycznego. Na przykładach omówione są szczegółowe zagadnienia prawne. Świadomość prawnych aspektów działalności medycznej dopiero się rozwija. W tej sytuacji „Prawo medyczne” może odegrać kluczową rolę w tym procesie. Szczerze polecam tę monografię wszystkim pracownikom medycznym, a zwłaszcza lekarzom".

prof. nadzw. dr hab. n. med. Tomasz Hryniewiecki

 

"Z zaciekawieniem przeczytałem książkę pana mecenasa Radosława Tymińskiego. Uważam, że powinien się z nią zapoznać każdy student kierunku lekarskiego oraz każdy lekarz. Mogę tylko żałować, że tak dobrze napisana monografia nie trafiła w moje ręce 20 lat temu, gdy rozpoczynałem pracę zawodową. Książkę tę czyta się bardzo gładko. Systematyzuje ona całą złożoność problematyki prawa medycznego. Dzięki przedstawieniu podstawowych zasad i źródeł prawa medycznego ułatwia zrozumienie bardziej szczegółowych zagadnień. Poznając w tak kompleksowy sposób prawo medyczne, przestajemy się go bać. Mimo pewnego doświadczenia zdobytego w dotychczasowej pracy zawodowej wiele zagadnień związanych z prawem medycznym zrozumiałem dopiero po przeczytaniu tej książki. Jestem przekonany, że zdobyta w ten sposób wiedza pomoże mi w uniknięciu wielu błędów, które mogą skutkować odpowiedzialnością prawną. Gorąco polecam tę monografię wszystkim lekarzom i studentom kierunku lekarskiego".

prof. dr hab. n. med. Dariusz Moczulski
Redaktor Naczelny „Medycyny po Dyplomie”

 

Zapraszam do lektury - więcej informacji na stronie wydawcy firmy Medical Tribune tutaj.

Komentarze

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies i zastrzeżeń prawnych.