20.04.2020

COVID-19:webinarium o organizacyjnych i prawnych asepktach pandemii

category Zagadnienia ogólne comments dodaj komentarz

Serdecznie zapraszam na webinarium poświęcone organizacyjnym i prawnym asepktom pandemii koronawirusa. Webinarium jest organizowane przez Akademię po Dyplomie. Termin: środa o godzinie 18.30. Będę poruszał wiele zagadnień, o które Państwo pytanie. Będę też odpowiadał na pytania. Webinarium dla lekarzy, którzy mają zarejetrowane konto na stronie podyplomie.pl, jest bezpłatne. Poniżej zarys tematyki.

1. Porady przez telefon: Czy lekarze powinni weryfikować jakoś specjalnie tożsamość osoby z którą rozmawiają? Jakich informacji mogą udzielić przez telefon? Co zrobić, gdy dane z wywiadu telefonicznego wskazują na konieczność wykonania badań dodatkowych.
2. Czy można wystawiać zwolnienie lekarskie na podstawie rozmowy telefonicznej bez badania fizykalnego; co jeśli pacjent zgłasza prośbę o zwolnienie i de facto nie mam możliwości sprawdzenia czy jest to wyłudzenie czy rzeczywista choroba.
3. Zasady odbywania wizyt domowych do pacjentów, którzy zgłaszają objawy infekcji dróg oddechowy od dłuższego czasu, albo inne objawy infekcji, są starsi i nie są w stanie przyjść do poradni a potrzebują pomocy?
4. Stwierdzanie zgonu w domu - czy w obecnej sytuacji lekarz rodzinny ma udać się do domu pacjenta? Co ze zgonami pacjentów, którzy przebywali na kwarantannie lub nie mamy informacji czy nie byli z grup narażenia?
5. Jakich lekarzy administracja może powołać do zwalczania pandemii
6. Czy recepcjonistki mogą odmówić pracy w przychodni powołując się na zagrożenie epidemiczne

Komentarze

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies i zastrzeżeń prawnych.